Sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć manualno-ruchowych w ramach akcji ferie z Poradnią

W dniach 30.01-01.02.2013 r. w Poradni odbyły się zajęcia manualno-ruchowe wspierające rozwój dzieci w ramach akcji „Ferie z poradnią”. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, które korzystają z pomocy poradni lub uczęszczają do przedszkoli znajdujących się pod jej opieką. Zajęcia były prowadzone przez psychologa i dwóch pedagogów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Gospodarzem zajęć był miś – pacynka, który zapraszał dzieci do wspólnej zabawy i każdego dnia przygotował dla nich zadania – niespodzianki. Dzieci dzielnie radziły sobie z wszystkimi zadaniami, a one nie były takie proste.

Pierwszego dnia dzieci miały za zadanie zrobić przyjaciół dla jeżyka, którego zaprosił na zajęcia miś. Poza tym zmagały się z tworzeniem stempli z warzyw i z udekorowaniem drzewka w wiosenne listki, bo miś bardzo tęskni za wiosną. Następnego dnia dzieci robiły z masy solnej przyjaciół dla pieska, którego przyprowadził miś. Tworzyły także bajkowy pejzaż za pomocą mydlanych, kolorowych baniek oraz kolorowy bańkowy wulkan. Trzeciego dnia Miś miał dla dzieci specjalną niespodziankę. Zaprezentował im swoją karnawałową maskę i zaproponował, żeby każde dziecko zrobiło podobną maskę dla siebie. Dzieci z zapałem wzięły się do pracy. Poza tym uczestnicy zabawy malowali wytwory z masy solnej zrobione poprzedniego dnia oraz wykonywali bajkowe ślimaki. Dodatkową atrakcją każdego dnia były zabawy ruchowe połączone ze śpiewaniem piosenek oraz zabawy z chustą Klanza. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a te które potrzebowały wsparcia mogły liczyć na osoby prowadzące zajęcia oraz starszego kolegę – ucznia gimnazjum, który wystąpił w charakterze wolontariusza jako pomocnik misia. Wszystkim dopisywał dobry humor co widać na zdjęciach.

W trakcie trwania pierwszego dnia zajęć, dzieci odwiedził niespodziewany gość  – Tomek – pacynka mieszkająca w Poradni, którego przyprowadziła Pani wicedyrektor. Tomek przywitał się z dziećmi i podziękował za to, że skorzystali z propozycji udziału w zajęciach.

Post navigation