Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – sprawozdanie

W dniu 28.05.2013 r. odbyły się dwa spotkania na temat “Bezpieczeństwa w ruchu drogowym” zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrołęce. Gościem spotkania był mł. insp. w st. spocz. mgr inż. Wojciech Pasieczny – Biegły Sądu Okręgowego w Warszawie ds. rekonstrukcji wypadków drogowych.

Pierwsze spotkanie odbyło się z młodzieżą klas III Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce, drugie zorganizowane na terenie Biblioteki Pedagogicznej adresowane było do dyrektorów, specjalistów, pedagogów, psychologów oraz nauczycieli z terenu naszego miasta. Spotkania miały charakter profilaktyczno-edukacyjny. Prowadzący zapoznał słuchaczy z najważniejszymi aspektami dotyczącymi prawidłowego poruszania się po drodze przez pieszych, obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Duże wrażenie na słuchaczach zrobiły projekcje filmów, zdjęć dotyczących konsekwencji jazdy bez pasów, kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz niepoprawne zachowanie się pieszych podczas poruszania się po drodze.

Przygotowane spotkania były bardzo ciekawe i pouczające oraz w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych na naszych drogach.

Post navigation