Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Psycholog

Artykuły

 • 18 marca - Europejski Dzień Mózgu

  Drodzy Rodzice, rokrocznie 18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu, ponieważ mózg to fascynujący organ naszego ciała, chcę Wam podsunąć pomysł, w jaki sposób możecie porozmawiać z dziećmi na jego temat. Przygotowałam historyjkę o „Profesorze i 9-letnim Tomku”, którą możecie wykorzystać w całości lub zmodyfikować ją zgodnie z Waszymi potrzebami. Zapraszam do lektury.

  Czytaj Więcej o: 18 marca - Europejski Dzień Mózgu
 • Pozytywne myślenie

  Przyznam szczerze, ten artykuł miał powstać w lutym ubiegłego roku. Naprawdę cieszyłam się, że dostałam taki właśnie temat, już trochę się szykowałam i zbierałam myśli. Formułowałam zdania przepełnione nadzieją, że „idzie lepsze”, że niedługo wiosna, że oddech od wirusów, pandemii, szarej zimy, „locdownów” i epidemii strachu. Dzień 2 lutego był Międzynarodowym Dniem Pozytywnego Myślenia i w tym okresie miałam plan  chwycić za pióro, ale… trzy tygodnie  później wybuchła wojna w Ukrainie. Zbyt blisko, żeby nie porazić, nie przejąć się do głębi, nie przekierować uwagi na media, relacje z wojny,  a nieco później małe działania pomocowe.

  Czytaj Więcej o: Pozytywne myślenie
 • Kreatywność

  Odkąd pamiętam lubiłam źródłosłów, zatem i tym razem sięgnęłam do niego celem napisania kilku myśli na temat kreatywności. Kreatywny swoje korzenie ma w odeszłej do lamusa, ale jakże zasłużonej dla ludzkości łacinie, creatus oznacza twórczy.

  Czytaj Więcej o: Kreatywność